Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Pendik Masöz Bayan Bengü

  • Listelenen: 19 Haziran 2017 14:36
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Merhaba ben Bengü.

İlçe: Pendik

Masaj Hakkında

İlk olarak milattan önce 3000’li yıllarda uygulanmaya başlayan masaj, 5000 yıllık köklü bir tarihe sahip. Neredeyse insanlığın tarihi kadar eski bir rahatlama yöntemi olan masaj, Çin, Yunan, Hint ve Mısır uygarlıklarından insanların iyileştirme ve tedavi etme yöntemleri arasında önemli bir yere sahipti. Özellikle yaraları iyileştirmek amacıyla kullanılan bir yöntem olan masaj, etimolojik olarak Latince’de “Massesin” yani yoğurmak, ovmak ve Arapça’da “Masah” yani sıvazlamak anlamına gelen kelimelerden türemiş. Özellikle olimpiyat müsabakalarının başlamasıyla sporcuların fiziksel aktiviteleri öncesinde ve sonrasında uygulanan masaj ilk defa kendini bu şekilde global olarak hissettirdi. 1700’lü yıllarda İsveç kökenli Per Henrik Link tarafından metodik olarak her yönüyle işlendi ve tüm Avrupa tarafından kabul gördü. Bunu takip eden yıllarda Dünya Savaşları sırasında ortaya çıkan yaralanmalar ve rahatsızlıklarda da masaj yöntemi yaygın olarak kullanıldı.

Ülkemizde Masaj

Ülkemizde masajın tarihi son derece eski dönemlere işaret ediyor. Özellikle Osmanlı’da hamamların yaygın olduğu dönemlerde popüler olan masöz masajı tüm erkekler tarafından sevilen bir aktiviteydi. Genellikle sert ve basınç uygulama, ovma, sıvazlama, vurma, titretme, döndürme gibi tekniklerin uygulandığı Pendik masöz Bengü vücudun tüm dokularını uyandırarak metabolizmayı fazlasıyla hızlandıran bir masaj yöntemidir. Eskiden hamamlarda uygulanan masöz bayan masajı günümüzde bazı saunalarda ya da masaj merkezlerinde de uygulanmaktadır. Sadece erkeklerin değil, kadınların da yararlanabileceği bu masaj türü, bağışıklık sistemini güçlendirici ve kan dolaşımını düzenleyici etkiye sahiptir.

Vücudu Yenilemek İçin Masaj

Masaj doku altına, kaslara direkt olarak basınç uygulamak demektir bir bakıma. Bu basınç uygulanan bölgelerdeki kasların ve dokuların direkt olarak uyarılmasına ve vücut tarafından o bölgeye hızla kan pompalanmasına neden olur. Bu da toplardamarlar tarafından kalbe daha çok kan taşınmasına yani tüm vücudun daha hızlı bir kan dolaşımına ulaşmasını sağlar. Daha hızlı bir metabolizmada dokular daha hızlı yenilenir. Bu da daha parlak ve sağlıklı bir cilde daha güzel bir görünüme sahip olmanıza yol açar. Görüldüğü masaj iyileştirici ve tedavi edici etkilerinin yanı sıra yenileyici etkilere de sahip.

2353 total views, 1 today

  

Listing ID: 7205947b6598ae07

Report problem

Processing your request, Please wait....